Vastuvõtt kakskeelsetesse klassidesse

Latokartano põhikooli juures tegutsevad soome-eesti kakskeelsed klassid 1.-9. Õppetöö toimub Soomes kehtiva õppekava järgi. Kakskeelsesse õppesse soovijad teevad läbi katsed.

Vastuvõtt 1. klassi. Õpilastele, kes soovivad astuda 1. klassi sügisel 2020, toimuvad katsed veebruaris 2020. Sobivus- ja eesti keele oskuse testid on ülelinnalised ning toimuvad kõikides kakskeelsetes koolides samaaegselt. Täpse kuupäeva kohta pannakse info kooli kodulehele. Kui klass ei täitu, viiakse läbi täiendavad katsed augustis. Veebruaris toimuvatele katsetele on võimalik lapsi eelregistreerida aadressil eesti.latopk@edu.hel.fi. 1. klassi laste testid on eestikeelsed.

Vastuvõtt 2. klassi. Antud vanuserühma lastele on katsed eesti keele oskuse ja kakskeelses õppes hakkama saamise kohta. 2020/21. õppeaastaks võetakse vabade kohtade olemasolu korral täiendavalt õpilasi vastu augustis 2020. Eelregistreerimine katsetele toimub aadressil eesti.latopk@edu.hel.fi

Teatage kirjas

– lapse nimi

– sünniaeg

– mitmendasse klassi tuleb

– aadress Helsingis

– kool Eestis/Soomes

– lapsevanema kontaktandmed

Kutset testidele ei saadeta. Katsete toimumise täpsema aja ja koha kohta info saamiseks jälgige kodulehte.

Alates 3. klassist on testid nii eesti kui ka soome keele oskuse kohta.

Kui laps on varem käinud Soomes koolis või õppinud Eestis soome keelt, siis soovitame tulla katsetele.

Kui laps pole varem soome keelt õppinud, soovitame küsida Soome kodule lähimast koolist teavet ettevalmistusklasside kohta (valmistava luokka). Nendes klassides toimub aastapikkune soome keele intensiivõpe ja seejärel saab laps soovi korral uuesti tulla meie kooli kakskeelsesse õppesse pääsemiseks katsetele või jätkata õpinguid soomekeelses koolis.

2020/21. õppeaastaks võetakse vabade kohtade olemasolu korral täiendavalt õpilasi vastu augustis 2020. Eelregistreerimine 3.-8. klassi katsetele toimub aadressil eesti.latopk@edu.hel.fi (andmed samad, mis 2. klassi soovijal, vt eest).

9. klassi uusi õpilasi vastu ei võeta.

Käesoleva õppeaasta jooksul täiendavaid katseid ei korraldata ja uusi õpilasi vastu ei võeta.

Latokartano põhikooli kakskeelsesse õppesse võetakse eelkõige Helsingis elavad lapsed. Kui õpilane meile õppima ei pääse, saab ta õppekoha kodule lähimas koolis ja võimaluse õppida eesti keelt kui emakeelt 2 tundi nädalas.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s