Vastuvõtt kakskeelsetesse klassidesse

Latokartano põhikooli juures tegutsevad soome-eesti kakskeelsed klassid 1.-9. Õppetöö toimub Soomes kehtiva õppekava järgi. Kakskeelsesse õppesse soovijad teevad läbi katsed.

Vastuvõtt 1. klassi. Õpilastele, kes soovivad astuda 1. klassi sügisel 2021, toimuvad katsed jaanuaris/veebruaris 2021. Sobivus- ja keeletestid on ülelinnalised ning toimuvad kõikides kakskeelsetes koolides samaaegselt. Täpse kuupäeva kohta pannakse info kodulehele kohta Katsed. Kui klass ei täitu, viiakse läbi täiendavad katsed augustis. 1. klassi laste katsed on eestikeelsed.

Vastuvõtt 2. klassi. Antud vanuserühma lastele on katsed eesti keele oskuse ja kakskeelses õppes hakkama saamise kohta. 2021/22. õppeaastaks võetakse täiendavalt õpilasi vastu augustis 2021.

Alates 3. klassist on testid nii eesti kui ka soome keele oskuse kohta.

Kui laps on varem käinud Soomes koolis või õppinud Eestis soome keelt, siis soovitame tulla katsetele.

Kui laps pole varem soome keelt õppinud, soovitame küsida Soome kodule lähimast koolist teavet ettevalmistusklasside kohta (valmistava luokka). Nendes klassides toimub aastapikkune soome keele intensiivõpe ja seejärel saab laps soovi korral uuesti tulla meie kooli kakskeelsesse õppesse pääsemiseks katsetele või jätkata õpinguid soomekeelses koolis. Igal juhul korraldab lapse kooliskäimise kodupiirkonna kool ja igale lapsele leidub talle sobiv koolikoht.

7. klassi soovijate katsed toimuvad augustis. Täpsemaid kuupäevi näeb kohast Katsed.

9. klassi uusi õpilasi vastu ei võeta.

Muudele klassiastmetele võetakse 2021/22. õppeaastaks õpilasi vastu augustis 2021.

Katsetele tuleb laps eelregistreerida. Selleks peab täitma avalduse.

Avalduse blanketi lingi katsetele registreerimiseks leiate kooli kodulehelt http://www.latopk.edu.hel.fi -> Opetus -> Suomi – viro – opetus. Seal on ka juhend avalduse täitmise ja saatmise kohta.

Kutset katsetele ei saadeta. Katsete toimumise täpsema aja ja koha kohta info saamiseks jälgige kooli kodulehte. Eestikeelse info leiate siit lehelt kohast Katsed.

Õppeaasta jooksul täiendavaid katseid ei korraldata ja uusi õpilasi vastu ei võeta.

Kui õpilane meile õppima ei pääse, saab ta õppekoha kodule lähimas koolis ja võimaluse õppida eesti keelt kui emakeelt 2 tundi nädalas.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s