Vastuvõtt kakskeelsetesse klassidesse

Latokartano põhikooli juures tegutsevad soome-eesti kakskeelsed klassid 1.-9. Õppetöö toimub Soomes kehtiva õppekava järgi. Kakskeelsesse õppesse soovijad teevad läbi katsed.

Vastuvõtt 1. klassi. Õpilastele, kes soovivad astuda 1. klassi sügisel 2018, toimuvad katsed veebruaris 2018. Keeleoskuse testid on ülelinnalised ning toimuvad kõikides kakskeelsetes koolides samaaegselt. Täpne kuupäev teatatakse koolidele 2018. aasta alguses ja seda näeb kooli kodulehelt. Kui klass ei täitu, viiakse läbi täiendavad testid augustis. Veebruaris toimuvatele testidele on võimalik lapsi eelregistreerida alates 8.1.2018 aadressil anne.ribelus-jokela@edu.hel.fi. 1. klassi laste testid on eestikeelsed.

Vastuvõtt 2. klassi. Antud vanuserühma lastele on testid eesti keele oskuse ja kakskeelses õppes hakkama saamise kohta. 2018/19. õppeaastaks võetakse vabade kohtade olemasolu korral täiendavalt õpilasi vastu mais 2018. Eelregistreerimine testidele algab 8.1.2018 aadressil anne.ribelus-jokela@edu.hel.fi

Teatage kirjas

– lapse nimi

– sünniaeg

– mitmendasse klassi tuleb

– aadress Helsingis

– kool Eestis

– lapsevanema kontaktandmed

Kutset testidele ei saadeta. Katsete toimumise täpsema aja ja koha kohta info saamiseks jälgige kodulehte.

Alates 3. klassist on testid nii eesti kui ka soome keele oskuse kohta.

Kui laps on varem käinud Soomes koolis või õppinud Eestis soome keelt, siis soovitame tulla katsetele.

Kui laps pole varem soome keelt õppinud, soovitame küsida kodule lähimast koolist teavet ettevalmistusklasside kohta (valmistava luokka). Nendes klassides toimub aastapikkune soome keele intensiivõpe ja seejärel saab laps soovi korral uuesti tulla meie kooli kakskeelsesse õppesse pääsemiseks katsetele või jätkata õpinguid soomekeelses koolis.

2018/2019. õppeaastaks võetakse vabade kohtade olemasolu korral täiendavalt õpilasi vastu mais 2018. Eelregistreerimine 3.-8. klassi katsetele toimub alates 8.1.2018 aadressil anne.ribelus-jokela@edu.hel.fi (andmed samad, mis 2. klassi soovijal, vt eest).

9. klassi uusi õpilasi vastu ei võeta.

Käesoleva õppeaasta jooksul täiendavaid katseid ei korraldata ja uusi õpilasi vastu ei võeta.

Latokartano põhikooli kakskeelsesse õppesse võetakse eelkõige Helsingis elavad lapsed. Kui õpilane meile õppima ei pääse, saab ta õppekoha kodule lähimas koolis ja võimaluse õppida eesti keelt kui emakeelt 2 tundi nädalas.

Mainokset

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google+ photo

Olet kommentoimassa Google+ -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

w

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s